Logo DarkLogo Light

آموزش رنگ مو

آموزش رنگ مو

همه بانوان امروزه به دنبال تنوع و زیبایی موهای خود هستند. یکی از راه‌های از بین بردن موهای سفید سر، رنگ کردن آنهاست.

از جمله مواردی که شما به عنوان یک رنگ کار حرفه‌ای نیاز است تا در آن مسلط شوید، شناخت تکنیک‌های رنگ شناسی و کار با مواد شیمیایی است. این که برای به دست آوردن یک ترکیب رنگ دلخواه مشتری، چه سطح و رنگی را انتخاب کنید نیازمند یک آموزش حرفه‌ای است.

شما با شرکت در دوره‌های آموزشی آموزشگاه بانوي فردوس کاملا بر این تکنیک‌ها مسلط شده و ضمن کار سلامت موهای مشتریان خود را تضمین مي‌کنید.

آموزش رنگ مو

آموزش رنگ مو

رنگ کردن مو امروزه یکی از راه هاییست که به واسطه آن از سفید بنظر رسیدن موهای خود جلوگیری میکنیم. نه تنها امروزه و در جهان امروز بلکه از مدت ها قبل نیز این روش مرسومی بوده است و مردمان قدیمی با استفاده از مواد طبیعی موهای خود را رنگ میکردند و بین زنان و مردان امری شایع بوده است.

با استفاده از موادی مانند حنا و صدر و غیره موهای خود را به رنگ دیگری تغییر میدادند. برای آموزش رنگ مو در انواع مختلف تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و جواب سوال هایی که توی ذهنتان هست را بگیرید.

آموزش رنگ مو - بانوی فردوس
آموزش رنگ مو – بانوی فردوس

آموزش رنگ مو موقت

 

گاهی این سوال پیش میاید که بعضی از افراد مشهور چطور با این سرعت موهایشان تغییر رنگ میدهد و هر روز با یک رنگ مو در برابر دوربین و مردم ظاهر میشوند. شاید اینطور به نظر بیاید که آنها هر روز موهایشان را رنگ میکنند ولی واقعیت امر این نیست. این افراد در اکثر مواقع از رنگ موهای موقت استفاده میکنند.

استفاده ی دائم از رنگ های مو و مواد شیمیایی به طور مستمر باعث میشود که موها آسیب ببینند. در این مقاله میخواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه رنگ موهای خود را به صورت موقت تغییر دهید. این شما و این آموزش رنگ مو موقت!

رنگ مو موقت میتواند برای شما بسیار بهتر از زنگ دائمی مو باشد چراکه میتوانید انواع رنگ ها را بر روی موی خود تجربه کنید و البته اینکه پس از یکبار شستشو این رنگ از بین میرود. ولی دست شما در تجربه ی انواع رنگ بر روی موهایتان باز میگذارد.

بیشتر بخوانیم : آموزش احیای مو

 

برای رنگ کردن موقتی موهای خود بهترین روش این است که از یک پد استفاده کنید. ترجیحا پدهای نخی به همراه دستکش که دست هایتان رنگی نشوند. در ابتدا موهای سر خود را کمی مرطوب کنید حالا میتوانید از اسپری استفاده کنید و یا با دست کمی آنها را خیس کنید.

حالا که موهایتان خیس شده رنگ پودری موردنظر خود را انتخاب کنید و بر روی پد نخی قرار دهید. سپس پدنخی خود را بر روی موهای مرطوبتان بکشید تا رن بگیرند. این عمل را چندین بار تکرار کنید تا کاملا تمام موهایتان رنگ بگیرد.

پس از آن میتوانید صبر کنید موهایتان خشک شوند و یا اگر میخواهید سریع تر نتیجه را ببینید از سشوار با درجه ی حرارت کم استفاده کنید. همچنین شما میتوانید با استفاده از اتوی مو رنگ موهایتان را به صورت واضح تری ببینید و موهایی براق تر و درخشان تر داشته باشید. اتو مو به رنگ موی پودری و موقت کمک میکند تا بیشتر به خورد مو رود و با نفوذ بیشتر بر روی سر فیکس شود.

آموزش رنگ مو در خانه

در بسیاری از موارد که نیازی به مش ها و رنگ های ترکیبی نمی باشد و شما صرفا میخواهید جلوی سفیدی موهای خود را بگیرید شاید خیلی نیاز نباشد که به سالن های زیبایی مراجعه کنید و بابت رنگ موی خود هزینه ی زیادی بپردازید. کافیست با تهیه ی چند وسیله کوچک برای خود آرایشگاه خانگی راه بیاندازید و از پس رنگ کردن موهای خود در خانه بیایید.

برای رنگ کردن موهای خود در خانه نیاز به آموزش خیلی خاصی نمی باشد تنها به این نکته توجه کنید که داشتن چند وسیله برای شما کافی است.

چندعدد رنگ مو بگیرید! ممکن است به هر دلیلی حین رنگ کردن مو ، رنگ موهایتان کم بیاید؛مقداری از رنگ بریزد یا موهایتان خیلی بلند باشد و تخمین شما برای خرید رنگ اشتباه از آب دراید برای همین مسئله همیشه بیشتر از تعداد رنگی که نیاز دارید تیوب رنگ بخرید و داشته باشید.

یک کاسه ی رنگ نیاز دارید که رنگ و اکسیدان را در آن ترکیب کنید. معمولا با توجه به کاربرد خیلی روشن شدن یا نشدن مو از اکسیدان های مختلفی استفاده میشود.

از یک برس رنگ برای ترکیب رنگ و کامل مخلوط شدن آن با اکسیدان استفاده میشود.

یک کرم یا وازلین و یا هر مواد چربی که باعث بشود روی پیشانی شما رنگ نریزد و اگر ریخت رنگ را به خودش نگیرد نیاز است. چراکه موهایی زیبا با منظره ی پیشانی رنگی ،ترکیبی جالب بنظر نمیرسد. پس حواستان را جمع کنید و از این کرم ها بر روی پیشانی خود استفاده کنید. در امتداد خط رویش مو ، کرم بزنید و یا از وازلین استفاده کنید.

یک پلاستیک یا وسیله ای برای پوشاندن اطراف سر خود استفاده کنید تا رنگ مو به لباس شما و زمین و یا فرش خانه آسیبی وارد نکند.

رنگ مو

آموزش رنگ مو هایلات

 

هایلات مو به این معنی است که بخش های از مو را به سه الی دو روشن تر از رنگ پایه خود مو تغییر دهیم. در هایلات که دارای انواع مختلف نیز هست ما بخش از مو را رنگ میکنیم. در این روش همه ی قسمت های مو رنگ نمیشود و از این نظر آسیبی به پیاز مو وارد نمیکند. و برای افرادی که پیاز مو ضعیفی دارند مناسب است. برای آموزش رنگ مو هایلات نیاز به گفتن است که در پیش روی شما دو راه وجود دارد.

روش اول به این شکل است که شما یک کلاه منفذ دار و دارای سوراخ های ریز روی سرتان قرار می دهید و موهایتان را از آن خارج می کنید. روی موهای شما دکلره قرار میگیرد. بعد از انجام این کار مواد دکلره با توجه به عوامل متفاوتی روی سر شما می ماند تا به صورت کامل رنگ باز کند. رنگ برای مدت مشخصی باید روی موهای شما قرار داشته باشد و باقی بماند .

حواستان باشد که در هر مرحله آبکشی را به صورت دقیق و کامل انجام دهید و پس از دکلره موهای خود را تمیز بشویید. بعد از گذاشتن رنگ به مدت مشخص هم نیز موهایتان را بشویید. در روش دوم آموزش رنگ مو هایلات بخشی از موها که میخواهید رنگ بگیرند را درون فویل قرار میدهید .

روی آن دکلره میزنید پس از آنکه دکلره انجام شد دوباره به موها رنگ میزنید و آنها را در فویل قرار میدهید تا کامل رنگ را به خود بگیرند و سپس می شویید. اکنون موهای هایلات شده ی زیبایی دارید.

هایلایت مو

استفاده از رنگ مو شیمیایی چه معایبی دارد؟

استفاده ی دائم از رنگ های مو و مواد شیمیایی به طور مستمر باعث میشود که موها آسیب ببینند

برای رنگ مو چه مهارت هایی نیاز است؟

شناخت تکنیک‌های رنگشناسی و کار با مواد شیمیایی و این که برای به دست آوردن یک ترکیب رنگ دلخواه مشتری، چه سطح و رنگی را انتخاب کنید.

آموزه های این دوره

آموزه های این دوره

شما با گذراندن این دوره از آموزش می‌توانید تخصص لازم را در شناسایی آناتومی مو، شناخت انواع رنگ‌ها و استفاده بهینه از آن‌ها و همچنین کاتالوگ خوانی بین‌المللی ترکیب رنگ‌های به روز را به دست آورید.

داشتن مهارت بالا لازمه این هنر می‌باشد تا مشتری بتواند به شما اعتماد کند. ما در این دوره به شما می‌آموزیم که چگونه می‌توان مدل‌های کاتالوگ‌های بین‌المللی را در این حوزه به کار بست و رضایت کامل مشتریان را به دست آورد.

سرفصل‌هاي آموزشي دوره رنگ مو

 • مشاوره و پذیرش مشتری
 • شناسایی چرخه رنگ
 • آشنايي با ساختار مو
 • آشنايي با آسیب‌های مو
 • کاتالوگ خوانی بین المللی
 • آشنايي با ویتامینه کردن مو
 • آشنايي با نحوه تثبیت رنگ مو
 • نحوه ضدعفونی کردن ابزار و کار با آن
 • نحوه استفاده از انواع وسایل کار با مواد مانند شانه، برس، کاسه رنگ
 • اموزش تكنيك پرپیگمنت
 • اموزش تكنيك کریزی کالر
 • آموزش ترکیب رنگ بین المللی
 • آموزش رنگ کردن موی طبیعی
 • آموزش رنگ کردن موهای رنگ شده و آسیب دیده
 • آموزش نحوه مش با کلاه
 • آموزش رنگساژ مو
 • استفاده از اکسیدان های 3، 6، 9 و 12 درصد
 • استفاده از ویتامینه مو
 • آموزش تكنيك مولتی کالر

تعرفه ها و زمانبندي دوره

آموزش رنگ مو

خصوصي
۲.۰۰۰.۰۰۰

نیمه گروهی
۱.۵۰۰.۰۰۰

گروهی
۱.۰۰۰.۰۰۰
نام دورهرنگ مو
پیش نیاز-
مدت زمان آموزش16 ساعت
مدرك• رنگ كدن موي زنانه سازمان فني و حرفه‌اي
• مدرك گذرمهارتي آموزشگاه
• مدرك بين المللي
زمان برگزاري دوره هاي گروهي و نيمه گروهيروزهاي يك‌شنبه از ساعت 10 الي ۱۷ و روزهاي سه‌شنبه از ساعت 10 الي ۱۷ و روز چهارشنبه از ساعت 10 الي 17
زمان برگزاري دوره هاي خصوصيبا هماهنگي هنرجو و مدرس