آموزش اکستنشن مو پاسداران

 

گاهی خانم ها به دلیل اینکه موهای کم حجمی دارند و مقدار موی سرشان بسیار کم و نازک به نظر میرسد از روش های مصنوعی برای حل این معضل استفاده میکنند. اکستنشن مو برای این افراد گزینه ی مناسبی است. گزینه ای که درد کم مویی و نازک حجمی را برطرف میکند.

در اکستنشن، موهای مصنوعی را به موهای طبیعی فرد با روش های مخصوص می چسبانند تا ظاهری  بهتر به خود بگیرد و پر حجم تر و زیباتر به نظر برسد. اکستنشن مو دارای انواعی است که در این مقاله به شرح آن می پردازیم، پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.
اکستنشن مو

آموزش انواع اکستنشن مو

 

آموزش اکستنشن مو در دو نوع اکستنشن سرد و اکستنشن گرم است. در اکستنشن سرد از یک گونه ی گیاهی خاص به نام کراتین استفاده می کنیم که  در واقع نقش نوعی چسب را ایفا میکند. از این چسب برای اتصال موهای مصنوعی به ریشه ی موی سر استفاده میشود و در آن رنگی به کار نرفته است.

گاهی از روش دیگری مانند حلقه های فلزی برای اتصال ریشه مو به کار برده میشود. اما کاربرد آن بیشتر برای موهاییست که ضخیم هستند. اکستنشن سرد شامل زیرشاخه هایی مانند دوختن مو، اکستنشن ریسه ای مو، اکستنشن بافتی مو، اکستنشن توسط رینگ ها است. تمامی این روش ها با استفاده از دست و ابزار است و هیچ گونه دستگاهی در آن دخیل نیست.

بیشتر بخوانیم : آموزش شنیون عروس حرفه ای

در اکستنشن گرم که با حرارت و با دستگاه انجام میشود به کمک چسب ها و انجام انفعالات لیزری انجام می گردد. اکستنشن لیزری در واقع توسط دستگاهی انجام میشود که آن را بر روی موهای فرد قرار میدهند و چسب های حاوی کراتین جهت اکستنشن استفاده میشود. این چسب ها به وسیله ی لیزر به مو متصل میشوند و با اشعه و دستگاه لیزر قابل استفاده هستند.

امروزه جهت اکستنشن گرم از چسب های حرکتی رولی و دوطرفه استفاده میکنند. در این روش موها به صورت ردیفی و با حرکات آرام حرارت روی سر قرار مگیریند. این روش آسانترین وسریعترین روش محسوب میشود.

 

اکستنشن مو

وسایل لازم برای آموزش اکستنشن مو چیست؟

 

برای اکستنشن مو به وسایل مختلفی نیاز است. در انواع مختلف اکستنشن مو که نیاز به ابزارها و وسابل مختلفی هست و ما هرکدام را میتوانیم با توجه به شرایط کاری خود تهیه و از آنها استفاده کنیم. میتوان گفت برای هر نوع اکستنشنی ما به موی مصنوعی, اتوموهای ترجیحا اولتراسونیک و انواع چسب های کراتینی نیاز داریم . اگر اکستنشن حرارتی و یا لیزری باشد نیز به دستگاه های مربوطه برای انجام اکستنشن نیازمند هستیم. هم چنین به کلیپس و رینگ های مخصوص نیز نیاز داریم.

 

هر دوره آموزش اکستنشن مو چند روز است؟

 

دوره های آموزش اکستنشن مو بسیار متنوع هستند و در آموزشگاه ها با متدها ی مختلفی آموزش داده میشوند دارای بازه های زمانی متفاوتی برای آموزش هستند و هرکدام را که بخواهید در آموزشگاه ها آموزش ببنید با توجه به پروتکل هایی که برای این سالن ها وجود دارد بازه ی زمانی شما نیز کوتاه تر یا بلندتر خواهد بود.

بیشتر بخوانیم : آموزش اکستنشن مژه

 

آموزش اکستنشن مو در خانه

 

انتخاب نوع اکستنشن

 

سعی کنید قد موهایی که انتخاب می کنید مناسب باشد. با اینکه هدف شما این است که اکستنشن بلندتر از موهای خودتان باشد اما سراغ موهای بیش از حد بلند هم نروید. چرا که هم ظاهرش مصنوعی می شود و هم خیلی گران تر است. حداکثر بلندی ۳۰ سانتی متر برای هدف شما کافی خواهد بود.

برای انجام اکستنشن در خانه، ابتدا نوع اکستنشنی که میخواهید انجام دهید را مشخص کنید. موهای مورد علاقه ای که میخواهید به موهای اصلی خودتان اضافه کنید را بخرید. این موها را به صورت کلیپس به لایه های طبیعی موی خود ودر زیر موها اضافه کنید.

شما میتوانید هم از موی طبیعی استفاده کنید هم از دسته موهای مصنوعی. فرقی که بین این دو دسته وجود دارد این است که موهای طبیعی که برای خرید انتخاب میکنید گران تر هستند. سعی کنید موهایی که میخرید مشابه جنس موهای خوتان باشد تا کمتر به چشم بیاید که از موهای خودتان استفاده نمیکنید؛ چراکه هدف ما هرچه بیشتر طبیعی نشان دادن موهاست.

اگر موهای که انتخاب کنید که شبیه به موهای خودتان نباشد بسیار مشخص است که موهای مصنوعی به کار برده اید و ظاهر خوبی نخواهد داشت.

 

فیکس کردن اکستنشن

 

موهای سر خود را به چند دسته تقسیم کنید . مقداری از موها را جمع کنید و بالای سر خود ببندید بقیه را روی شانه های خود بریزید و در هر لایه مویی که اضافه میشود را زیر گذاشته و لایه ای دیگر از موهای خودتان به آن اضافه کنید.

سپس موهای خود را با استفاده از شانه و یا هر وسیله ی دیگر پوش دهید تا بتوانید به صورت هر چه راحتتر موهایتان را به موهای مصنوعی متصل کنید. موهای طبیعی ما دارای سری و لیزی خاصی هستند لذا بهتر است کمی پوش دهید تا موها به هم فیکس شوند.

موهای مصنوعی را میتوانید کوتاه کنید تا هم اندازه ی موهای خودتان شود و خیلی به چشم نیاید و با موهای طبیعی خودتان ست شوند. اکستنشن مویی خود را به صورت لایه به لایه در موهای خود قرار دهید تا مشخص نشود و در لایه های موی شما پنهان شوند.ریشه های مو را پوش دهید و اکنون شما به زیبایی موهای خود را اکستنشن کرده اید.

 

اکستنشن مو

قیمت آموزش اکستنشن مو چه مقدار است؟

 

قیمت آموزش اکستنشن مو در نقاط مختلف کشور متفاوت است و به این بستگی دارد که شما از چه نوع مویی برای یادگیری استفاده میکنید و میخواهید پیش کدام متخصص آموزش ببینید. فردی که میخواهید از او آموزش بگیرید در کدام سالن در حال فعالیت است و از چه روشی برای آموزش شما استفاده میکند .

هر کدام از این مولفه ها به هزینه ی آموزش شما اضافه یا کم میکند که در کدام شهر هستید و میخواهید در کدام منطقه آموزش ببینید. پس از انتخاب گزینه هایی که دارید میتوانید هزینه ی آموزش اکستنشن مو را تخمین بزنید.

 

اکستنشن مو برای چه افرادی مناسب است؟

اکستنشن مو برای افرادی که موهای کم حجمی دارند و مقدار موی سرشان بسیار کم و نازک به نظر میرسد گزینه ی مناسبی است. گزینه ای که درد کم مویی و نازک حجمی مو را برطرف میکند.

تفاوت اکستنشن سرد و اکستنشن گرم چیست؟

در اکستنشن سرد از یک گونه ی گیاهی خاص به نام کراتین استفاده می کنیم که  در واقع نقش چسب را ایفا میکند. از این چسب برای اتصال موهای مصنوعی به ریشه ی موی سر استفاده میشود و در آن رنگی به کار نرفته است. در اکستنشن گرم که با حرارت و با دستگاه انجام میشود به کمک چسب ها و انجام انفعالات لیزری انجام می گردد.

قیمت آموزش اکستنشن مو چه مقدار است؟

قیمت آموزش اکستنشن مو در نقاط مختلف کشور متفاوت است و به این بستگی دارد که شما از چه نوع مویی برای یادگیری استفاده میکنید و میخواهید پیش کدام متخصص آموزش ببینید. فردی که میخواهید از او آموزش بگیرید در کدام سالن در حال فعالیت است و از چه روشی برای آموزش شما استفاده میکند .