آموزش کاشت ناخن
شهریور ۱۸, ۱۳۹۹
آموزش میکروبلیدینگ
شهریور ۱۸, ۱۳۹۹
نمایش همه

آموزش کراتینه مو

آموزش کراتینه مو

 

برای اینکه بدانیم آموزش کراتینه مو به شکل صورت میگیرد و چگونه است ابتدا باید با کراتینه مو آشنا شویم. در کراتینه مو باید از یک محلولی استفاده کنیم که کوتیکول های مو را بهبود می بخشد و باعث ترمیم آنها می شود.موهای ما در حالت طبیعی در ساختار خود دارای کراتین هستند.

کراتینه کردن مو برای انواع مو مناسب است. موهای فر و مجعد نیز نیاز دارای کراتین طبیعی هستند و ما با استفاده از مواد شیمیایی باعث از بین بردن حالت طبیعی مو و آسیب به آنها میشویم. استفاده کردن از انواع رنگ موها و دکلره کردن مو باعث تضعیف ریشه ی مو و آسیب شدید به ساختار مو میشود.

کراتینه مو برای اصلاح موهایی به کار میرود که دچار مشکلاتی هستند و نیاز به رفع این مشکلات دارند. افرادی که موهایی رنگ کرده و دکلره شده دارند و موهایشان آسیب جدی دیده است میتوانند از این روش برای بهبود موهایشان استفاده کنند. افرادی که موهایی دارای موخوره با آسیب های بسیار دارند توصیه می کنیم حتما به کراتینه کردن موهایشان فکر کنند.

بیشتر بخوانیم : آموزش میکروبلیدینگ

 

کراتینه ی مو برای افرادی که موهای نازک و کم حجم دارند و دچار ریزش مو هستند مفید است. کراتینه ی مو باعث میشود موها براق و صاف به نظر بیایند.البته باید به این نکته توجه کنید که نتایج نهایی انجام کراتینه ی مو به جنس موهای شما و مقدار آسیبی که به آنها وارد شده است، مرتبط است و نمیتوانیم از همه ی موها یک نتیجه را انتظار داشته باشیم.

کراتین یک نوع از پروتئین ویژه ای است که در ساختار بعضی از اعضای بدن ما  وجود دارد. کراتین در ناخن ها و پوست ما نیز وجود دارد. کراتین در مو باعث ایجاد درخشندگی میشود و موها را براق و صاف نشان میدهد. افرادی که موهای مجعد و فر دارند در ساختار تشکیل دهنده ی موهایشان کمبود این پروتئین را دارند و ما با استفاده از کراتین درمانی ، کراتین مورد نیاز موها را به آنها میدهیم.

این امر باعث میشود موهای ما از کراتین اشباع شوند و حالتی صاف به خود بگیرند. در کراتینه کردن مو مواردی باید رعایت شود که دارای اهمیت خیلی ویژه ای است. بعد از انجام کراتینه باید مراقبت های بسیاری از مو صورت بگیرد و از محصولات مراقبتی ،ماسک های مخصوص مو، شامپوهای ویژه استفاده کرد.کراتینه مو در بسیاری از سالن های زیبایی صورت میگیرد همچنین آموزش کراتینه مو در اغلب سالن ها آموزش داده میشود.

کراتین مو

مواد مورد استفاده برای کراتینه مو

 

مواد کراتینه مو دو دسته هستند. کراتینه احیاکننده مو و کراتینه صافی مو

در کراتینه کردن مو که دارای روش های مختلف است تنها تفاوت سبک های مختلف، نوع محلولی است که از آن استفاده می کنند. ولی در کل و به صورت جامع، برای انجام کراتینه مو از مواد کراتینه ای استفاده میکنیم که ژاپنی، برزیلی و … می باشد.

 

 

آموزش کراتینه مو با موی طبیعی

 

 

کراتینه ی مو با موادی انجام میشود که دارای ماده ای هستند به اسم فرمالدهید. فرمالدهید در صورتی که بیش از حد استفاده شود دارای خاصیت سرطان زایی است پس نباید زیاد از آن استفاده کرد و باید مارک محلولی را انتخاب کرد که درصد فرمالدهید آن کم است. پس حواستان باشد چه مارکی را انتخاب میکنید.

برای انجام کراتینه مو ابتدا پس از تهیه محلول موردنظر باید موها را چندین مرتبه با شامپوهای اختصاصی کراتینه شست که دارای سولفات کمتری هستند و یا با شامپوی بچه موها را شست تا کمترین آسیب را وارد کند. شستشو باید کامل و دقیق انجام شود چراکه تا سه روز مصونیت شستشوی موهای خود را دارید.

پس از شستشوی موهای خود باید موها را با سشوار خشک کنید.برای انجام کراتینه ی عادی باید موهایتان به طور کامل خشک شوند. اما برای کراتینه ی برزیلی موهایتان باید کمی مرطوب باشند. بیش از نیمی از موهایتان را باید خشک کنید و تنها مقدار کمی از موهایتان مرطوب باشند.

پس از آن باید موهایتان را به چندین قسمت تقسیم کنید و دسته های موی خود را با توجه به مقدار و حجم موهایتان اندازه بگیرید و جدا کنید. اگر موهای حجیم و پرپشت دارید باید آنها را به دسته های بیشتری تقسیم کنید.

محلول مخصوص کراتینه باید در ظرفی ریخته شود و با استفاده از قلمو و یا شانه های آرایشگری به فاصله یک الی دو سانتی متر از ریشه های مو مالیده شود. باید متناسب با حجم موها محلول بر روی آن مالیده شود تا حدی که موها مرطوب بشوند و نه آنقدر زیاد مواد از موها سرازیر شود.

برای موهای معمولی باید محلول ۲۰ الی ۳۰ دقیقه روی موها قرار بگیرد و افرادی که دارای موهای فر و مجعد هستند ۴۰ تا ۵۰ دقیقه مواد قرار میگیرد. هر ده دقیقه یکبار لازم است موها شانه بشوند از بالای مو به سمت پایین مو.توصیه میشود از کلاه رنگ استفاده شود تا موها کامل به مواد آغشته شوند.

پس از طی شدن زمان موردنظر موها را بدون شستشو با سشوار خشک نمایید. بعد از این مرحله  باید موها را با اتو مو شروع به صاف کردن کرد . در این مرحله به اندازه ی موردنیاز مو درون اتو مو قرار دهید. بعد از اتو کشیدن تا سه روز نباید موها را شست.

اتو کراتینه مو

آموزش کراتینه مو در تهران

 

در تهران مراکز زیبایی بسیاری وجود دارند که به صورت تخصصی آموزش کراتینه ی مو را در دوره ها و کورس های مخصوص ارائه میدهند و در هر دوره هنرجوهای بسیاری می پذیرند. در تهران هر کدام از سالن های زیبایی روتین خاص خود را دارند و شیوه های آموزشی که به کار میبرند متفاوت است.

شما میتوانید در رابطه با سالن زیبایی مورد نظرتان و مدرس کراتینه ی مو تحقیق کنید، پیج اینستای آنها و وب سایت هایشان را زیر نظر بگیرید و با دقت هرچه بیشتر دنبال کنید و سالن مورد نظر و متناسب با خواست خود را پیدا کرده و از نمونه های آموزش مدرس مدنظرتان را ببینید.

بیشتر بخوانیم : آموزش شینیون

 

قیمت آموزش کراتینه مو چه مقدار است؟

 

کراتینه ی مو در سالن های زیبایی بسیاری انجام میشود و توسط افراد متخصص و متبحر آموزش داده میشود. باید توجه داشته باشید که هزینه های کراتینه ی مو برای هرکس متفاوت است. میتوانیم فاکتورهایی را تعریف کنیم و بر اساس آن بازه های قیمتی مختلفی در نظر بگیریم.

با توجه به سالن زیبایی که برای انجام کراتینه انتخاب میکنید ، نوع مواد مصرفی و برند آنها،جنس موهای شما، اندازه ی موهای شما، ضخامت موهای شما و… در هزینه ی کراتینه کردن مو موثر است و برای هر فرد قیمتی متفاوت دارد. با توجه به این توضیحات برای آموزش کراتینه مو نیز انتخاب فردی که قرار است به شما آموزش دهد و موادی که باید برای شرکت در دوره ها استفاده کنید، همگی موثر هستند.

قیمت های آموزش کراتینه ی مو در شهرهای مختلف متقاوت است و به کیفیت آموزش و نحوه ی تدریس ، اینکه آموزش به صورت فردی انجام میشود و یا گروهی ، به صورت مجازی صورت میگیرد یا حضوری و اینکه به صورت آفلاین است یا آنلاین. همه ی این فاکتورها در تخمین قیمت نهایی موثر است. پس این موارد را در نظر بگیرید و بهترین متخصص کراتینه ی مو را برای آموزش انتخاب کنید.

صافی مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.