آموزش آرایش صورت-فردوس بیوتی
آموزش آرایش صورت
شهریور ۱۸, ۱۳۹۹
آموزش شینیون- فردوس بیوتی
آموزش شینیون
شهریور ۱۸, ۱۳۹۹
نمایش همه

آموزش تاتو

آموزش تاتو-فردوس بیوتی
  • تاتو یا تتو به نوعی از آرایش روی پوست می گویند که با کمک سوزن، جوهر یا رنگدانه انجام می شود. در این مطلب می خواهیم در مورد انواع تاتو بدن، آشنایی با ابزارها و وسایل تاتو و مدل های مختلف تاتو و معانی آن آشنا شویم. پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

تاتو چیست؟

هنر نقاشی کردن روی بدن با استفاده از سوزن زدن و تزریق جوهر در قسمت هایی از پوست مثل دست، ساق پاها، کتف، بازو، کمر، سینه و یا هر قسمت دلخواه را تاتو میگویند. تاتو کردن هم به صورت دائمی و هم به صورت موقت انجام میشود.

در روش دائمی جوهر به لایه ی دوم پوست به نام درم تزریق میشود و برای همیشه روی پوست خواهد ماند. برای انجام تاتو به صورت موقت نیز روش های مختلفی وجود دارد مثل ماژیک ها یا کاغذ های مخصوص این کار، یکی از معمول ترین روش ها برای انجام تاتو موقت استفاده از همان دستگاه تاتو دائم اما با جوهر مخصوصی که به صورت موقتی روی پوست می ماند.

آموزش تاتو ابرو-بانوی فردوس

 

آموزش تاتو شریعتی

 

کار تاتو امروزه یک کار کاملا تخصصی است و نیاز به آموزش های حرفه ای دارد؛ تاتو ها آنقدر متنوع و متعدد هستند که برای هر سلیقه حداقل یک طرح دلخواه وجود دارد. امروزه گرایش نسل جوان به انجام تاتو بسیار بیشتر از گذشته است و دلیل آن انجام تاتو توسط افراد مشهور و محبوبی است که معمولا به عنوان الگو قرار داده میشوند؛ پس میتوان با آموزش و یادگیری این هنر از این راه کسب درآمد کرد.

لازمه ی تبدیل شدن به یک تاتو کار حرفه ای تلاش، پشت کار و انجام طرح های به روز و جوان پسند است.

آموزش تاتو لب-بانوی فردوس

آموزش تاتو لب

آموزش تاتو شامل چه بخش هایی است؟

آموزش تاتو شامل سه بخش اصلی است که همه ی آن ها مهم هستند و یادگیری هر کدام از این بخش ها به شما کمک میکند که به یک تاتو آرتیست حرفه ای تبدیل شوید.

بیشتر بخوانیم : آموزش میکروبلیدینگ

 

تکنیک آموزش تاتو پاسداران

همان گونه که نقاشی نیاز به فراگیری تکنیک های مختلف مثل سیاه قلم، رنگ و روغن، مداد رنگی و … دارد، یکی از مهم ترین بخش های آموزش تاتو یادگیری تکنیک های طراحی است. تنوع سلیقه ها ایجاب میکند که تاتو آرتیست حرفه ای به یادگیری تکنیک های مختلف بپردازد و همراه با مد روز پیش برود. پس در بحث آموزش تاتو نباید تکنیک را دست کم گرفت.

وسایل تاتو بدن

آیا بدون استفاده از ابزار لازم میتوان روی بوم یا کاغذ نقاشی کشید؟ قطعا پاسخ این سوال منفی است، برای مثال برای نقاشی رنگ و روغن به قلموی گرد، کاردک، قلموی پهن و … غیره نیاز دارید. احتمالا شما نیز دریافته اید که قرار است در مورد کدام بخش آموزش تاتو صحبت کنیم. بله وسایل تاتو، انجام انواع تاتو نیازمند استفاده از وسایل مختلف است تا بتوان به کمک آن ها طرح مورد نظر را روی پوست نقاشی کرد.

وسیله هایی که در انجام تاتو بدن و آموزش تاتو به کار میروند

مهم ترین ابزار برای تاتو، دستگاه تاتو بدن می باشد و وظیفه ی اصلی آن حرکت دادن سوزن به صورت رفت و برگشتی جهت تزریق رنگ بین لایه ی اول و دوم پوست است. تتو آرتیست حرفه ای قبل از انجام تاتو باید به خوبی با نحوه ی کار این دستگاه آشنایی داشته باشد و بتواند آن را تنظیم کند.

به طور کلی دو نوع دستگاه برای انجام تاتو وجود دارد که به بررسی و مقایسه ی هر کدام از آن ها میپردازیم.

دستگاه کویل یا مگنتی

یکی از پر کاربرد ترین دستگاه های مورد استفاده در تاتو بدن دستگاه کویل می باشد که معمولا کشیدن خطوط و لاینینگ بر عهده ی این دستگاه می باشد. این دستگاه تنوع زیادی ندارد و تنظیمات همه ی آن ها شبیه به هم است.

دستگاه روتاری

وظیفه ی اصلی این دستگاه ایجاد سایه است و این کار را به خوبی انجام میدهد. از خصوصیات این دستگاه میتوان به صدای کم، قدرت کمتر، وزن کمتر و هزینه ی بیشتر نسبت به دستگاه کویل اشاره کرد. این دستگاه نیز نیاز به تنظیمات خاصی ندارد.

آموزش طراحی تاتو دولت

از مهم ترین قسمت های آموزش تاتو هنر طراحی است، یک تاتو آرتیست حرفه ای هرگز نمی تواند بدون داشتن هنر نقاشی و طراحی موفق شود. ممکن است بتواند از انجام تاتو درآمد کسب کند اما برای موفقیت و تبدیل شدن به یک تاتو کار حرفه ای حتما باید مهارت های لازم برای طراحی و نقاشی را فرا بگیرد. آیا یک نقاش میتواند بدون هنر طراحی نقاشی های زیبا بکشد و ان را در معرض دید عموم قرار دهد؟

خیر نمی شود. پس با مقایسه ی نقاشی روی کاغذ و بوم و نقاشی روی پوست متوجه میشویم که یک تاتو آرتیست حرفه ای همان نقاش است که فقط ابزار کار او به جای قلمو و فرچه، سوزن و دستگاه است.

آموزش تاتو چشم-بانوی فردوس

آموزش تاتوی چشم

بیشتر بخوانیم : آموزش شینیون

مدل های تاتو چه معنایی دارند؟

در پایان میخواهیم طراح های ترند تاتو و معنای آن ها را بررسی کنیم قطعا خواندن این بخش به کسانی که قصد انجام تاتو دارند و در انتخاب طرح دلخواهشان مردد هستند کمک میکند. خواندن این مطلب و اطلاع از نماد هر طرح تاتو حتی برای کسانی که قصد انجام تاتو ندارند جالب خواهد بود.

پروانه: نماد تولد دوباره، عناصر طبیعی، معنویت، عشق و تحول

لنگر: نماد پایداری، ثبات و قدرت

سنجاقک: نماد شجاعت و شادی

گربه: سمبل مرگ و نیستی، جادو، توجه

خنجر: نماد انتقام، خیانت و خاطره

اژدها: خوشبختی، عقل و درایت، هوش

ماهی: نماد دانایی و شجاعت

گرگ: نماد وفاداری، قدرت و استقامت

مرغ مگس خوار: عشق، زندگی و آزادی

پرنده: خوشبختی، ارزش های خانوادگی، لذت بردن از زندگی

معمولا ایرانی ها به طراح های گری واش یا سیاه و سفید علاقه ی بیشتری نشان می دهند و در قسمت هایی از بدن مثل ساق پا، ران، کتف، سینه، بازو و کمر تاتو میزنند. طراح های نقطه ای که به شکل سایه روشن که مناطق پر تراکم آن به شکل تیره و مناطق با ترکم کم روشن تر هستند نیز بسیار مورد توجه ایرانی ها قرار گرفته است.

همچنین در سال های اخیر به طرح هایی مثل طرح ماندالا، آبرنگ، سیاه کاری و ... نیز علاقه نشان داده اند. به طور کلی انجام تاتو سلیقه ای است و یک تاتو کار حرفه ای باید بتواند طبق سلیقه ی مشتری طرح مورد نظر را روی پوست اجرا کند.

سؤالات متداول

1تاتو چیست؟
هنر نقاشی کردن روی بدن با استفاده از سوزن زدن و تزریق جوهر در قسمت هایی از پوست مثل دست، ساق پاها، کتف، بازو، کمر، سینه و یا هر قسمت دلخواه را تاتو میگویند. تاتو کردن هم به صورت دائمی و هم به صورت موقت انجام میشود.
2آموزش تاتو شامل چه بخش هایی است؟
تکنیک - معرفی و آموزش استفاده از وسیله هایی که در انجام تاتو بدن به کار میروند
3 چند نوع دستگاه برای انجام تاتو وجود دارد؟
دو نوع ، دستگاه کویل یا مگنتی - دستگاه روتاری
4سمبل های رایج تاتو کدام اند؟
پروانه - لنگر - سنجاقک - گربه - خنجر - اژدها - ماهی - گرگ - مرغ مگس خوار - پرنده

آکادمی بانوی فردوس

شبکه های اجتماعی.
تلفن تماس :

02122643759

09388800466

09126388246دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.